Plaukų priežiūra

cropped-8f5c2ad53332f39fbb3c2a392c003024

Tokštamiausias moterų aksesuaras, gražūs ir sveiki plaukai

Įspūdingais plaukais džiaugtis, galite ir jūs. Vienas iš svarbiausių dalykų- atsikratyti sausumo, dėl jo ima šakotis plaukų galiukai, silpti pats plaukas. Mūsų dienomis tikrai negalima pasiskųsti, kad trūksta plaukų priežiūros priemonių, tuo labiau, kad išpuoselėti plaukus padės ir natūralios priemonės, kurias galima pasigaminti patiems.

Taisyklingas galvos plovimas-  Vandens temperatūra turėtų būti apie 35 laipsnius. Per karštas vanduo stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą, tad plaukai susiriebaluoja greičiau. Išplaukite galvą dukart. Pirmą kartą greičiausiai putų susidarys nedaug, nes tuo metu tirpsta riebalai ir nešvarumai. Antrą kartą plovimas turi užtrukti ilgiau – apie tris ar keturias minutes, atliekant lengvus masažuojamuosius judesius. Po šampūno galima naudoti kondicionierių – jis papildomai prižiūri plaukus, tad šie tampa blizgūs ir lengvai šukuojami. Nušluostykite rankšluosčiu, tik jokiu būdu negręžkite.

Šampūnai, skirtas visiems plaukų tipams yra neutralaus pH, tad neturėtų erzinti odos. Plaukams jie nekenkia, tačiau papildomos naudos neduoda, nepadeda išspręsti esamų problemų. Dėl šios priežasties geriau rinktis savo plaukų tipui tinkamą šampūną.

*To paties gamintojo šampūno ir kondicionieriaus sudėtis viena kita papildo, tad efektas būna geresnis. Jeigu derinsite skirtingus gamintojus, kai kuriais atvejais plaukams netgi galima pakenkti, sukelti alerginę reakciją.
* „2 in 1“- Tokie šampūnai labai patogūs, jeigu ruošiatės kur nors keliauti – juk vieną buteliuką pasiimti paprasčiau nei du, be to, taupoma ne tik vieta, bet ir laikas. Vis dėlto tokių priemonių negalima vartoti reguliariai, namų sąlygomis. Esmė ta, kad jos nelabai atlieka savo funkciją, t. y. šampūnas ir kondicionierius slopina vienas kito poveikį. Naudojant tokį šampūną ilgą laiką, plaukai tampa sunkūs, praranda elastingumą.

* Vartydami šampūnų buteliukus atkreipkite dėmesį, kad jų sudėtyje būna Sodium laureth sulfate. Ir tai, dar ne pati blogiausia dalis. Ne ką mažiau kenksmingi ir įvairūs silikonai. Visai nesvarbu, ar jie tirpūs vandenyje, ar ne. Jie padengia plaukus ir galvos odą nematoma plėvele, tad kliudo kvėpuoti odos ląstelėms, neleidžia patekti į jas vertingoms medžiagoms. Gamintojai tikina, kad plėvelė apsaugo plaukus nuo žalingo aplinkos poveikio. Gal tai ir tiesa, tačiau tik iš dalies – juk tokiu atveju tikriausiai nė viena moteris nesiskųstų slenkančiais, trupančiais ir skilinėjančiais plaukais. Blogiausia silikonų ypatybė yra ta, kad plaukai prie jų pripranta. Nustojus juos naudoti, plaukai pradeda labai elektrintis, praranda išvaizdą. Jeigu vis dėlto esate atkakli ir pasiryžusi kovoti iki galo, maždaug po trijų savaičių greičiausiai pastebėsi, kad plaukų būklė normalizuojasi.
Kaip atpažinti silikonus? Skaitai šampūnų ir balzamų etiketes, atkreipkite dėmesį į sudedamųjų dalių galūnes: -ane, -one, -thiconol, -silane. Pavyzdys- dimethylpolysiloxane, dimethicone, dimethiconol, phenyldimethylpolysioxane, phenyldimethicone, cyclomethicone, aminopolysiloxane ou amodimethicone... Jeigu sudėtyje yra panašių elementų, priemonę drąsiai padėkite atgal į lentyną.

Plaukų „apdorojimas“
*Bet koks, ypač reguliarus terminis plaukų apdorojimas, neigiamai veikia plaukus. Jeigu dažnai naudojate feną, nenustatykite karščiausios oro srovės, o jį patį laikyk ne mažiau kaip 40 cm atstumu nuo plaukų. Toms, kurios reguliariai naudoja feną, rekomenduojama naudoti šampūną ir kondicionierių, skirtą sausiems ir pažeistiems plaukams.
*Cheminis šukavimas sausina ir plonina plaukus. Jeigu plaukai riebūs, šią procedūrą galima atlikti porą kartų per metus. Jeigu jie sausi, plonyčiai, cheminio šukavimo geriau atsisakyti visai arba daryti jį ne dažniau kaip kartą per metus ar pusantrų.

Besielektrinantys plaukai    
Po cheminio šukavimo plaukai tampa ne tik šiurkštūs ir trapūs, tačiau dar ir labai elektrinasi – tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku. Išspręsti šią problemą padeda paprastos ir nesudėtingos priemonės. Pirmiausia, ką reikėtų padaryti – tai įsigyti medinį šepetį, kurį galėsi naudoti ir galvos masažui. Masažiniai dantukai turi būti tik iš natūralių medžiagų. Kadangi šerių šepetys priploja plaukus, jis tinka ne visiems, todėl siūlome  rinktis medinį. Įsigykite ir rožių arba levandų aliejaus – jie taip pat padės sumažinti elektrinimąsi. Prieš miegą užlašinkite  jo kelis lašus ant šepečio ir gerai išsišukuok plaukus – nustebsite, kaip jie ims žvilgėti. Vis dėlto tokia priežiūra padeda įveikti tik simptomus, tačiau nepašalina priežasties. Greičiausiai plaukams tiesiog neužtenka drėgmės.

Dažyti plaukai
Dažytiems plaukams reikia ypatingo maitinimo ir apsaugos. Rūpintis jais pradėkite iš karto, nelaukite, kol spalva ims blukti, o šukuosena praras formą. Turėtumėte naudoti dažytiems plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių, gydomąsias priemones, pageidautina – su UV filtru, kuris apsaugos plaukus, sugrąžins jiems žvilgesį ir padės ilgiau išsaugoti spalvą.
Po cheminio dažymo gali atsirasti rausvų pleiskanų. Taip nutinka dėl to, kad galvos oda „nudega“ ir perdžiūsta. Tokios pleiskanos paprastai išnyksta po dviejų ar trijų plovimų.

Purūs plaukai
Padaryti plaukus puresnius galima ne tik gerai juos prižiūrint, bet ir pasirinkus tinkamą šukuoseną. Profesionalai pataria plonų plaukų savininkėms rinktis iškarpytas šukuosenas, skirtingo ilgio sruogas. Kitas variantas – vidutinio ilgio plaukai su nelygiai apkarpytu kontūru. Optinę purumo iliuziją galima išgauti ir naudojant gerus įvairių atspalvių plaukų dažus.
Ilgus plaukus reikėtų džiovinti palenkus galvą šiek tiek į priekį.

Draudžiama josburtai.lt svetainėje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, be josburtai.lt administracijos sutikimo. Gavus sutikimą, būtina nurodyti www.josburtai.lt kaip šaltinį.

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *