Akmenėlių, mineralų poveikis

Magiškas akmenėlių, mineralų poveikis

    Nuo senų senovės Akmenys, žavintys mus savo spindesiu bei spalvomis, laikomi ne tik papuošalais, jie gali tapti puikiu pagalbininku saugančiu nuo blogo, stiprinančiu sveikatą ar padedančiu tobulinti asmenines savybes bei pritraukiančiu sėkmę, meilę ar materialinius turtus.

Mistinis akmenų poveikis pasireiškia, per jų energetiką. Kiekvieną akmenį/mineralą supa jo elektromagnetinis laukas, per kurį jis apsikeičia su mumis informacija ir energija. Ši informacija gali sukelti kūno, sielos ir dvasios reakcijas.

Nenustebkite, jei  kažkuria diena nenorėsite puoštis tam tikru akmeniu, nors ir pačiu mėgstamiausiu,  tai gali būti ženklas, kad tą dieną akmens teikiama energija jums nereikalinga.

Svarbu yra pajausti savo akmenį, paėmus jį į rankas turėtumėte pajausti šilumą, ramybę, toks akmuo saugotu jus. Akmenis galima nešioti kaip amuletus, pasitelkti gydant konkrečias ligas ar sprendžiant tam tikras problemas, tačiau nederėtų pamiršti, kad akmenys nėra vaistai – jie neslopina ligos simptomų, o tik pašalina energetinę priežastį ir atkuria pusiausvyrą.

Kaip rinktis akmenėlius:

Rinktis galite pagal savo zodiako ženklą, pagal jų poveikį arba intuityviai. Kiekvienas metodas turi savų privalumų ir trūkumų, gerbėjų ir priešininkų. Patikimiau rinktis pagal jų poveikį, kuris žinomas jau nuo senų senovės ir aprašomas ganėtinai vienodai iš kartos į karta, kitaip nei akmens pasirinkimas vadovaujantis zodiako ženklu, skirtingi šaltiniai akmens tinkamumą pagal zodiako ženklą įvardija visiškai skirtingai, dažniausiai atsižvelgiant į tai, kokios yra tos grupės žmonių savybės pagal zodiako ženklą, o pats geriausias būdas, kuris niekada nenuvils yra- akmenis rinktis intuityviai,  savo nuožiūra, pamatę tą tikrąjį suprasite, kad tai jūsų akmuo laikant jį rankose, pajusite šilumą , tačiau viskas priklauso ir nuo nuotaikos ar nuo to kokio akmens šiuo metu jums reikia.

Kaip naudoti akmenėlius, akmenėlio paruošimas:

Puošiantis papuošalais su natūraliais mineralais, geriausia būtų , kad jis liestųsi su oda.

Kadangi akmenys turi savybę priimti ir kaupti elektromagnetinius virpesius, galėjo sugerti daugelio jį lietusių žmonių informaciją, nuotaiką, gal net ligas, nuo tada kai paliko žemės gelmes iki pakliuvo pas jus. Įsigytą akmenį patartina nuplauti po tekančio vandens srove, trinant jį pirštais. Labai svarbu jūsų mintys ir ketinimai, įsivaizduokite kaip akmuo apsivalo tiek nuo fizinių, tiek nuo energetinių nešvarumų. Plaukite taip apie minutę arba kol pajusite, kad pirštai kitaip slysta, ar tartum akmens palengvėjimą. Nusausinkite švariu rankšluostuku. Taip jis išsivalys nuo kitų jį lietusių žmonių energijos ir bus pasiruošęs tarnauti jums. Plauti vandeny netinka porėtuosius koralus, opalą, rodochrozitą bei lavą. Juos geriau nakčiai įdėti į druskos dubenėlį, kuri ištraukia visa, kas akmeny susikaupę, šios druskos paskui, jokių būdų nenaudokite. Geriausia ją išmesti. Beje, druska šiek tiek atnaujina ir sidabrą. Papuošalų su sidabru nelaikykite atvirame ore, o ypač vonios kambary – nuo sąveikos su oru ir drėgme sidabras juoduoja ir praranda žvilgesnį. Natūralūs perlai gali prarasti žvilgesį nuo bet kokios stipresnės koncentracijos spiritinių ir eterinių gaminių ar prakaito, nedėvėkite papuošalų su perlais eidami sportuoti. Kvepintis ar teptis kremais, losjonais geriau, prieš dedantis perlų papuošalą, kad koks lašelis ant jų neužtrykštų.

Sekantis rekomenduojamas žingsnis – pakrauti akmenį, t.y. pašildyti, suteikti jam papildomos energijos, kurią jis galės panaudoti padėdamas jums. Dauguma akmenų kraunami Saulės šviesa, geriau rytinėje ar pietinėje pusėje, tačiau ametisto, fluorito, rožinio kvarco ir kai kurių kitų retesnių akmenėlių spalva blunka saulėje, tad jiems pakaks valandėlės ir geriau ne vidurdienį, o auštant ar saulei leidžiantis (rytiniai spinduliai neblukina mineralų), o dar geriau tokius akmenis, kaip ir selenitą, opalą, karneolį ar mėnulio akmenį pakrauti Mėnulio šviesoje.

Akmenėlius galite pasidėti po pagalve, taip jie veiks jus kol miegosite ir būsite visiškai atviri jų poveikiui, tačiau nedarykite to su geltonais ar raudonais akmenėliais, jų žvalinanti energija gali trukdyti gerai išmiegoti. Galite pasidaryti akmenėliu įkrautą vonią. Tiesiog palaikykite joje norimo poveikio akmenėlį kol pribėgs vanduo. Tiesa, vanduo neturėtų būti labai karštas. Oniksu įkrauta vonia turi labai atpalaiduojantį ir nuraminantį poveikį.

Renkantis akmenėlį rekomenduojame susipažinti su jų poveikiu, tam paruošėme akmenėlių aprašymą.

AGATAS

Žemės ir gamtos, stabilumo ir ramybės simbolis. Vienas stipriausių sėkmę traukiančių akmenų. Tai stiprus apsaugos akmuo, nuo senovės naudojamas talismanams ir amuletams. Daugelyje kultūrų buvo tikima, kad šis akmuo apsaugo nuo pavojų, globoja esančius toli nuo namų, ypač stiprią apsaugą sukuria vaikams. Agatas pritraukia materialinius turtus, ramina agresiją, teikia tvirtumo, drąsos, analitinių sugebėjimų, saugo santuokinius ryšius, apsaugo nuo blogų sapnų ar nemigos, padeda valyti limfinę sistemą, kasą, lengvina odos susirgimus, padeda esant gastritui. Patartinas nėščiosioms, o baltasis agatas- moterims, abejojančioms savo moteriškumu.

Taip pat padeda atrasti primirštus talentus, skatina nebijoti siekti tikslo, laikomas ilgo, laimingo ir turtingo gyvenimo simboliu.  Manoma, kad šis akmuo ne tik sugeria neigiamą energiją, bet ir paverčia ją teigiama. Ilgai nešiojamas gerina regėjimą, ant kairės rankos – pašalina susierzinimą, galvos skausmą. Sergantys bronchų ligomis, astma, jaučiantys dantų skausmą ir kamuojami kosulio turėtų nešioti agatą ant kaklo. Stiprina logišką racionalų mąstymą, padeda nesudėtingai ir nedelsiant išspręsti problemas, įveikti išsiblaškymą, išsiaiškinti teisybę, susitaikyti su aplinkybėmis bei yra galingas emocinis gydytojas. Taip pat pagerina atmintį ir koncentraciją, ištvermingumą – ypatingai tinka varžybų metu.

Botsvanos Agatas- vidinės pusiausvyros, apsaugos nuo neapgalvotų poelgių akmuo, padedantis sukoncentruoti dėmesį į smulkmenas, kurios neretai būna labai svarbios.

Sluoksniuotą agatą-  ypač ligoniui geriausia nešioti ant rankos.

AMETISTAS

Pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia „neleidžiantis apgirsti“. Ametistas ne tik suteikia protui budrumo, bet ir tikima, kad užpilus jį vandeniu, kuris vėliau geriamas, arba dedamas saulės rezginio srityje, padeda įveikti silpnybę alkoholiui.

Jau nuo gilios senovės apie ametistus buvo pasakojama daug legendų. Per Bibliją ametistai įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu, todėl šis akmuo dar yra vadinama vyskupų akmeniu. Žiede esantis ametistas simbolizuoja dvasingumą ir tyrumą.

Tai išminties akmuo, jis skaidrina mintis, surikiuoja jas reikiama tvarka ir nuramina įsisiautėjusį protą, tad jei trūksta aiškumo, ypač savo paties mintyse, ametistas gali padėti tai išsklaidyti. Jis subalansuoja protą, suteikia minčių harmoniją, aiškumą, visame kame padeda įžvelgti prasmę, tai padeda susikoncentruoti ir tuo pačiu išlikti budriam pernelyg neįsitempus, tada lengviau ir jausmus suvaldyti, ir atsisakyti neigiamų įpročių. Nuraminus ir praskaidrinus mintis dingsta nervingumas, vidinis nerimas ir užplūsta ramybė, sustiprėja intuicija, didėja sąmoningumas.

Nešiojamas prie kūno mažina pyktį, nekantrumą, skatina objektyvumą. Šis akmuo saugo nuo neigiamos energijos, nešiojamas ant kaklo padeda efektyviau bendrauti, suteikia iškalbingumo. Tikima, kad ametistu pakrautas vanduo išvalo smulkiausius kapiliarus, detoksikuoja visą organizmą, malšina nervinius galvos skausmus. Sušildytas ir pridėtas prie smilkinių padeda nuo galvos skausmo.

Sukelia ryškius sapnus ir padeda juos prisiminti. Pritraukia tikrą, tyrą emocinę meilę. Stiprina valią, gydo medžiagų apykaitos sutrikimus. Skatina dvasinį ir kūrybinį mastymą. Stiprina imuninę ir endokrininę sistemą, gydo nervų, inkstų, tulžies ir šlapimo pūslės, kepenų ligas, mažina stresą, įtampą, valo kraują, stiprina akis, padeda atsikratyti spuogelių.

CHRIZOLITAS (Olivinas, Peridotas)

Egipto karalienė Kleopatra keliaudama į svečias šalis turėdavo chrizolito akmenėlį, kuris jai padėdavo užkariauti aplinkinių simpatijas, pasirūpindavo sėkme.

Tikima, kad normalizuoja širdies veiklą, ir kraujospūdį, gydo nervų sistemą. Padeda sergantiems peršalimo, akių ir stuburo ligomis, taip pat nuo impotencijos ir mikčiojimo, padeda išsimiegoti.

DŪMINIS KVARCAS

Tai jausmų ir minčių, susijusių su santykiais akmuo. Jis puikiai tiks, jei norisi pajusti šilumą, gerumą, jaukumą, padės lengviau priimti realybę, išlaikyti vidinę pusiausvyrą, atsikratyti iliuzijų, įveikti prieštaravimus, ydingus prisirišimus, stresus, padidina ištvermę, suteikia apdairumo ir kantrybės, padeda subalansuoti jausmus ir išgyvenimus,  pašlijusius santykius su aplinkiniais

Tikima, kad jis mažina skausmus, stiprina nervų sistemą, akis, apsaugo nuo kenksmingo spinduliavimo, rūpinasi pilvo sritimi, nugaros, klubų, kojų.

FLUORITAS

Vienas labiausiai stabilizuojančių akmenų, tačiau be galo subtilus, veikia po truputį, ten, kur labiausiai tuo metu reikia, be jokio spaudimo, todėl tinka net vaikams.

Ramina nervų sistemą, mažina stresą, šalina skrandžio sutrikimus, lengvina mėšlungį, stiprina širdį, kaulus, padeda esant kaulų čiulpų sutrikimams, skatina odos atsinaujinimą, reguliuoja organizmo skysčių apykaitą. Skatina vidinės, dvasinės tvarkos ir aiškumo pojūtį bei padeda tai realizuoti išorėje, o kartu didina savivertę. Vidinė tvarka ir harmonija subalansuoja sąmonės bei proto veiklą: suteikia aiškumo, padeda susikaupti, gerina atmintį ir greitina supratimą bei mąstymą, skatina dėmesio koncentraciją, ypač jei jis išsklaidytas daugelio pradėtų ir nebaigtų veiklų. Tai palengvina bet kokios informacijos įsisavinimą ir rūšiavimą, todėl fluoritas yra puikus akmuo mokymuisi ar intensyviam protiniam darbui, ypač žmonėms, dirbantiems su naujausiomis technologijomis. Jis padeda iškelti ir išgyventi užspaustus jausmus bei įtampas, užbaigti tai, kas pradėta ir nebaigta ir taip atsikratyti seno dvasinio balasto, pakeisti įsisenėjusius įpročius, atsisakyti neigiamų emocijų. Skatindamas naują pradžią, jis neleidžia griauti seno ir statyti ant griuvėsių, bet padeda tvarkingai viską perorganizuoti, todėl yra siejamas su pažanga ir tobulėjimu.

Fluoritas mėgsta augalų, ypač gėlių draugiją, skatina jas geriau augti.

GINTARAS

Saugo ir neša laimę, pritraukia meilę. Teigiama, kad rūkantiems sumažina riziką susirgti vėžiu. Naudojamas gydyti gerklės, akių ir ausų ligas, galvos skausmus, širdį. Galvos skausmo atsikratyti: gintaro gabalėliu glostoma aplink skaudamą vietą prieš laikrodžio rodyklę, po 10–15 minučių skausmas gali praeiti. Gintaras nešiojamas ant kaklo, teigiamai veikia skydliaukę, užkerta kelią galvos skausmams, gerina nuotaiką, sušvelnina magnetinių audrų ir staigių oro permainų neigiamą poveikį. Vaikučiams gali  slopinti dygstančių dantukų keliamus skausmus. Naudojamas grožiui ir patrauklumui išryškinti. Traukia pinigus, patariama jo gabalėlį laikyti ten, kur laikote pinigus.  Liečiantis odą gintaras ramina nervus. Jis puiki apsauga nuo užkalbėjimo, kerų.

GRANATAS

Tai fizinės galios ir energijos akmuo, puikiai tinka jaučiant  fizinį nuovargį, energijos stygių. Jis tiesiog šildo kraują, padeda greitai atsikratyti silpnumo, pripildo, energijos ir fizinių jėgų. Suteikia stiprybės ir netgi galios valdyti kitus, todėl puikiai tinka dirbantiems vadovaujantį darbą. Prisipildęs fizinės energijos, granatą nešiojantis žmogus tampa sveikesnis, įgyja daugiau pasitikėjimo savimi, įgauna ryžtingumo, atkaklumo, ištvermės, lengviau įveikia iškylančius sunkumus. Sustiprėja ir jo kūrybinės galios, padidėja savivertės jausmas.

Didina seksualinę energiją. Raudonasis granatas padeda išreikšti emocijas, stipriną kūrybinę energiją . Jei miegosite su juo lengviau prisiminsite sapnus. Padeda suvaldyti pyktį, ypač nukreiptą į save. Granatas saugo ir stiprina aurą bei padeda tobulėti dvasiškai. Nešiojamas ant rankos pritraukia turtus, puikiai tinka sėkmingam verslui plėtoti. Jis stiprina pasitikėjimą savimi, suteikia kantrybės, atkaklumo. Palengvina menstruacijas ir subalansuoja hormonus. Valo ir tonizuoja virškinimo, kvėpavimo, limfos ir kraujotakos sistemą, stiprina imunitetą. Mažina aukštą temperatūrą, gerklės skausmus. Teigiamai veikia bei valo skydliaukę ir blužnį, medžiagų apykaitą, skatina raumenų regeneraciją bei kraujagyslių valymąsi.

JASPIS

Simbolizuoja ryšį su Žeme, realybę, valios stiprybę, kūrybingumą ir aktyvumą. Suteikia energijos ir subalansuoja emocijas, neleidžia skrajoti padebesiais. Jaspis gerai rūpinasi sveikata, suteikia drąsos ir išminties bei sulaiko nuo nepateisinamos rizikos. Padeda užsimiršti viskam, kas žeidžia širdį ir sielą. Jaspiai labiausiai veikia fizinį kūną: valo kraują, stiprina kepenis, gydo sužeidimus. Padeda gydyti inkstus ir šlapimo pūslę, stabdo kraujavimą, gerina skrandžio, žarnyno ir kepenų veiklą, padeda sergant podagra. Apsaugo nuo svaigimo, žadina apetitą, gydo moteriškus negalavimus.

Dalmantininis jaspis – gerina vidinių organų veiklą, padeda esant vidurių užkietėjimui ir dirglumui.

KALNŲ KRIŠTOLAS

Tinkamas gimusiems po visais zodiako ženklais. Stiprina visų kitų akmenų, kristalų poveikį. Jo skleidžiamos bangos tokios pačios kaip ir žmogiškos.Veikia visus energetinius kūno centrus, pripildo juos energijos ir subalansuoja vidinę apykaitą, žmogus jaučiasi energingesnis ir harmoningesnis. Apvalo mintis, padeda susikoncentruoti, susikaupti, suteikia aiškumo, ramybės, stiprina intuiciją bei tobulėjimą, dvasinę pusiausvyrą ir skatina komunikabilumą

Tai vienas stipriausių negatyvią energiją aplinkoje ar žmoguje malšinančių akmenų. Skatina pozityvumą. Kalnų krištolas dedamas ten, kur reikia išvalyti energetiką, atkurti harmoniją, apsaugoti sveikatą, tad ypač tinka ligonio kambaryje, susikaupusiai slogiai energijai išvalyti.

Teigiamai veikia virškinimo sistemą bei sąnarius, gerina kasos ir kepenų veiklą, gydo akių ligas bei galvos svaigimą. Nešiojamas ant riešo saugo nuo kraujo krešulių susidarymo. Krištolo karoliukai labai naudingi maitinančioms motinoms – didina pieno kiekį.

Dedamas dešinėje pilvo pusėje – gerina tulžies pūslės darbą. Tikima, kad krištolas, nešiojamas ant riešo, valo kūną, mintis, šalina šlakus.

Kalnų krištolas laidus ultravioletiniams spinduliams, kurie, kaip žinia, žudo bakterijas, dezinfekuoja aplinką ir skatina žaizdų gijimą.

Teigiama, kad kalnų krištolas mažina išsiskyrimo skausmą ir gydo sielos žaizdas, saugo nuo beviltiškos meilės ir padeda atspėti ateitį. Iš jo gaminami būrėjų rutuliai.

 

LABRADORITAS

Unikalus savo atspalviu ir tuo, kad suteikia šilumos pojūtį, mažina jautrumą šalčiui, slopina peršalimo simptomus, šiek tiek mažina kraujo spaudimą, ramina, reguliuoja metabolizmą ir virškinimą, stiprina imuninę sistemą. Taip pat gydo reumatą ir podagrą, akių ligas. Tikima, kad gydo hormoninius sutrikimus, palengvina menstruacinius skausmus ir PMS.

Turi itin stiprų apsauginį poveikį, senovėje, daugelyje namų būdavo dedamas po slenksčiu, kad saugotu nuo bet kokių blogų ketinimų.

Didina žmogaus sąmoningumą ir savo individualaus kelio atradimą, padedantis realizuoti, materializuoti idėjas bei svajones, padeda žmogui atsiverti, realizuoti sumanymus, pasiekti norimų tikslų. Skatina drąsą imtis veiksmų, apskritai veiklumą, suteikia atkaklumo, ištvermės, stiprybės, kantrybės, išvaduoja nuo neryžtingumo ir neaiškumo.

Taip pat skatina pozityvumą, šalina baimę keistis, didindamas pasitikėjimą tuo, kas vyksta, sukurdamas saugumo jausmą ir stiprindamas valią, padėdamas išsivaduoti iš varginančių įvairaus tipo priklausomybių. Padeda išlaikyti emocinę pusiausvyrą stresinėse situacijose, įtampos, perkrovų metu.

 MOKAITAS

Stiprina imuninę sistemą, gydo žaizdas, valo kraują, ramina.

 

NEFRITAS

Tradicinis apsaugos akmuo. Plačiai naudojamas nuo senų senovės. Laidojant kinų valdovus, jų kūnai buvo apdedami nefrito plokštelėmis esą tai apsaugos vėlę nuo įvairių negandų. Šio akmens plokšteles ir „kosmetologai“ po masažo dėdavo ant veido, odai lyginti, šildyti. Šis akmuo itin tvirtas ir labai ilgai išsaugantis šilumą, naudojamas netgi kaip šildyklė.

Nefritas didina vaisingumą, ilgina gyvenimą, apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų. Padeda įveikti įtampą ir nerimą, apsispręsti, suteikia norą veikti ir kūrybingumą, bet ir kartu vidinę ramybę.

Sužadina inkstų funkciją, skatina gijimą, ypač uždegiminių procesų metu. Jo eleksyras tirpdo akmenis inkstuose ir žarnyne, valo kūną ir audinių skysčius, šalina šlakus ir nereikalingas rūgštis. Nuo inkstų ligų ypač gerai padeda šviesus nefritas – jis nešiojamas strėnų srityje. Sakoma, kad per metus lėtinių ligų simptomai ir skausmai išnyksta visiškai. Teigiama, kad pypkė su nefrito antgaliu gali neutralizuoti neigiamą tabako dūmų poveikį.

OBSIDIANAS

Simbolizuoja objektyvumą, stabilumą, apsaugą, pranašavimą, ramybę, tikima, kad suteikia pusiausvyrą, neleidžia pasiklysti fantazijose. Padeda paleisti praeitį, mylėtus žmones, skatina norą keliauti. Teigiamai veikia skrandį ir žarnyną, gerina inkstų veiklą, stabilizuoja kraujospūdį, stiprina imuninę sistemą. Sugeria pyktį, kritiškumą, baimę, saugo nuo neigiamos energijos ir saugo nuo „energetinių vampyru (taip vadinami žmonės sugebantis „vogti“ energiją žmogaus su kuriuo bendrauja, pabendravus su energetiniu vampyru, jaučiamas emocinis nuovargis, energijos stygius)“. Nepatartina savo Obsidiano kam nors perduoti, tikima, kad su juo perduosite ir savo esmę, energiją ir turintis jūsų obsidianą žmogus, galės jumis manipuliuoti.

Juodasis obsidianas – Suteikia pusiausvyrą ir stabilumą. Padeda suvokti savo teigiamas ir neigiamas puses. Jis stiprina įžvalą, kartais net aiškiaregystę, padeda atsikratyti įkyrių minčių. Padeda prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių. Sugeria neigiamą energiją, saugo nuo agresijos, neleidžia išnaudoti jį nešiojančio žmogaus. Mažina skausmą ir įtampą. Gerina kraujo apytaka, ypač kai šąla rankos ar kojos. Greitina žaizdų gijimą, stiprina raumenis, subalansuoja virškinimo sistemą.

Snaiginis obsidianas – Ramybė ir pusiausvyra. Šis akmuo priverčia padebesiais skrajojančius žmones nusileisti ant Žemės ir suvokti savo gyvenimo tikslą. Atskleidžia tikrojo Grožio ir Meilės paslaptis, suteikia jausmų ir proto pusiausvyrą. Snaiginis Obsidianas yra pritraukiantis akmuo ir gali būti naudojamas kerams. Šis akmuo taip pat pritraukia pinigus, patartina akmenėlį pasidėti piniginėje. Jei jaučiate, kad jumis bandoma pasinaudoti, verta pasitelkti į pagalbą šį akmenį. Vidinio apsivalymo akmuo, padedantis atskirti pelus nuo grūdų. Suteikia jausmų ir proto pusiausvyrą, valo iš kraujo toksinus. Švelnina odą, malšina skausmą, gydo venų ligas. Padeda atsikratyti blogų praeities emocijų. Stiprina vidinį ir išorinį regėjimą, malšina akių perštėjimą.

ONIKSAS

Stiprus apsauginis akmuo, suteikia stabilumo ir pusiausvyros. Puikiai saugo nuo neigiamos energijos, psichinių ir fizinių puolimų bei prakeikimų. Subalansuoja vyriškas ir moteriškas energijas, padeda suvaldyti aistras ir emocijas, gali būti naudojamas mažinti seksualiniams troškimams. Padeda atsikratyti blogų įpročių, stiprina savikontrolę ir mažina stresą. Kadaise vadintas “vadų akmeniu”, jis stiprina valdžios pojūtį ir didina protinius sugebėjimus.

Prieš einant maudytis verta palaikyti oniksą vonioje, po maudynių pajusite ypatingą ramybę, atsipalaidavimą ir saugumo jausmą. Taip pat Oniksas skaidrina mintis ir harmonizuoja organizmo funkcijas. Padeda išsiugdyti sveiką pasitikėjimą savimi ir kovoti už savo idėjas ir įsitikinimus. Jis skatina loginį, analitinį mąstymą ir realybės pojūtį. Stiprina regeneraciją, instinktus, laimės pojūtį, padeda nugalėti blogus įpročius, gelbsti nuo nemigos, malšina įvairius skausmus, stiprina imuninę sistemą, klausą.

Oniksas juodas -Naudojamas gydant nervų sistemos ligas, depresiją, gerai mažina stresą. Didina potenciją, jaunina, puikiai stiprina atmintį, mažina širdies skausmus, skaidrina protą ir aštrina uoslę, ypatingai gerai veikia dantis, kaulus, esant kaulų retėjimui, kraujotakos sutrikimams, turint problemų su pėdomis, ausimis, ypatingai vidine ausų dalimi.

OPALITAS

Naudojamas meditacijoms,  sustiprina dvasinius sugebėjimus, lavina vaizduotę, šalina liūdesį.

ROŽINIS KVARCAS

Laikomas meilės, santarvės ir ramybės akmeniu. Simbolizuoja bei skatina švelnumą, vaizduotę, menus, harmoniją ir pozityvų požiūrį į gyvenimą. Galinga jo energija skatina imlumą grožiui, menui, skatina saviraišką, gabumų muzikai  pasireiškimą, išlaisvina vaizduotę, pasislėpusius talentus. Esant stresinėms situacijoms, padeda išlikti šaltakraujiškiems ir taktiškai įveikti sunkumus.

Jo skleidžiama meilės energija reiškiasi visomis formomis: Rožinis kvarcas subalansuoja meilės jausmą taip, kad jos užtektų ir sau, ir kitiems, kad kartu su meile artimiesiems, aplinkiniams augtų ir meilė sau, savigarbos jausmas. Stiprina draugystę, atsidavimą, toleranciją, šalina nesveiką pavydą, savininkiškumo jausmą. Stiprina romantiškus santykius, naudojamas ir tikros meilės pritraukimui.

Padeda išgyventi emocines traumas, stresines situacijas ar meilės stygių vaikystėje, šalina nepamatuotą kaltės jausmą, nemalonius praeities atsiminimus, susikaupusias nuoskaudas, pyktį. Padeda išlaikyti savitumą, individualumą. Valo kraują ir limfą, šalina iš organizmo toksinus, šlakus, neleidžia kauptis skysčiams, stimuliuoja kraujo apytaką, gerina odos būklę, skatina ląstelių atsinaujinimą, sulėtina senėjimo požymius ir reguliuoja svorį. Taip pat gerina lytinių organų darbą, skatina vaisingumą, saugo nėštumo ir gimdymo metu. Padeda kaulams, plaučiams, nervams, naudojamas širdžiai bei kraujotakai stiprinti, gydo inkstus, blužnį, ramina galvos skausmus, naudojamas gerklės, ausų ir nosies problemoms spręsti, mažina padidintą kraujo spaudimą.

Nepatariama šio akmens ilgai laikyti tiesioginėje saulės šviesoje, nes jo spalvos gali išblukti.

TIGRO AKIS

Sėkmės ir nuoširdumo akmuo, padeda rasti teisingiausią atsakymą, priimti geriausią sprendimą, išsaugoti blaivų protą kritinėmis aplinkybėmis, žadina intuiciją, skatina siekti tikslo. Šis akmuo suteikia pasitikėjimo savimi ir drąsos, stiprina valią, švelnina užsispyrimą, padeda susikaupti, dirbant atkreipia dėmesį į detales, padeda laikant egzaminus, skaitant paskaitas, verslo susitikimų metu. Pritraukia naudingus žmones ir materialius turtus. Palankiai veikia virškinimo organus, storąją žarną, gerina regėjimą.

Geležinė tigro akis- padeda atsistatyti esant išsekimui, subalansuoja raudonųjų ir baltųjų kraujo kūnelių kiekį, šalina toksinus, teigiamai veikia gydant klubų kojų ir pėdų sritis.

Mėlyna tigro- akis tinkamesnė aktyviems žmonėms, ramina, mažina stresą, slopina irzlumą, lėtina temperamentą, slopina fobijas.

Raudona- pasyviems, stimuliuoja, motyvuoja, skatina metabolizmą.

Geltona ir rusva- mėgstantiems aukso viduriuką. Šis akmuo gydo gerklę, akis, stuburą ir skrandį.

TURKIS

Tai vienas iš tų akmenų, kurie nuo seno apipinti mistiškiausiomis paslaptimis. Traukia turtus, sėkmę, gerovę bei meilę. Pagal tradicijas yra penkerių ir vienuolikos metų vestuvių sukakties talismanas. Manoma, kad šis akmuo stiprina draugystę, padeda atsikratyti blogų prisiminimų ir praeities nusivylimų. Išlygina nuotaikų svyravimą ir atstato prarastus energijos resursus.

Turkio papuošalus nešiojo Nefertitė, iš jo buvo gaminami senovės Egipto amuletai „skarabėjai“. Puikiai tiks žinantiems tikslą ir siekiantiems jo.

Universalus akmuo, tinka gydyti daugelį ligų. Ypač naudingas akims, širdžiai, plaučiams, kepenims ir skydliaukei. Padeda gydyti peršalimo ligas, nemigą, alergijas, odos, neurologines-psichines ligas, skatina odos regeneraciją, ramina skausmą ir mėšlungį, reguliuoja kraujospūdį, padeda sergant radikulitu, astma, ramina uždegiminius procesus.

Nuo senų senovės laikomas ligos pranašu, esą pajaučia šeimininko ligą. Turi savybę keisti spalvą nuo ryškiai mėlynos iki blyškiai žalios, nes yra jautrus su juo kontaktuojančioms cheminėms ar kosmetinėms medžiagoms, riebalams ir net muilui. Turkis taip pat reaguoja ir į žmogaus prakaitą, kai su juo kontaktuoja nuolat ir gausiai. Taigi papuošalai su šiais brangiaisiais akmenimis gali keisti spalvą žmogui smarkiai susirgus, esant dideliam  karščiavimui.

Straipsnio autorius: Laumės akmenys. www.laumesakmenys.lt

Informacija surinka iš įvairiausių šaltinių, turint rimtų sveikatos sutrikimu, rekomenduojame kreiptis į gydytoją!
Jei norėtumėte ką nors patikslinti, papildyti ar pasidalinti savo patirtimi su akmenėliai, lauksime jūsų žinučių el.paštu info@josburtai.lt

Draudžiama josburtai.lt svetaineje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, be josburtai.lt administracijos sutikimo. Gavus sutikimą, būtina nurodyti www.josburtai.lt kaip šaltinį.

Jei norėtumėte ką nors patikslinti, papildyti ar pasidalinti savo patirtimi, lauksime jūsų žinučių el.paštu info@josburtai.lt

Palikite komentarą
3 komentarai

  1. Shereen

    Atsiverčiu ir skaitau, vėl ir vėl, tumeot, kai jaučiu, kad ilgiuosi pasakos tikrumo, tai tas jausmas, kai vaikystėje pasinerdavau į pasakos realybę ir atrodydavo, kad viskas vyksta man ir tas pasaulis dar tikresnis nei realybė

  2. jurgita

    laba diena, galit padet ir paaiskint kaip ikraut gelezine tigro aki pakabuka, samanų akmenuka ir medzio agata.aciu

  3. aukso papuosalai,

    Labai įdomiai aprašyti visi mineralai ir kokį poveikį jie daro. Turiu ne vieną papuošalą su skirtingais brangakmeniais ir labai įdomu ar galima vienu metu nešioti auksinius papuošalus su skirtingais akmenimis.

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *