Foto projektas muziejaus erdvėse

Šįkart Jums pristatoma- dar viena, kupina spalvų, formų ir fantazijos fotosesiją, kurios metu buvo derinami, iš pirmo žvilgsnio nesuderinami kūriniai. Visi darbai yra rankų darbo ir vienetiniai. Fotosesija vyko išskirtinio, išpuoselėto grožio Janinos Monkutės- Marks muziejuje-galerijoje, Kėdainiuose. Projekto dalyviai, labai dėkingi už labai šiltą priėmimą šiose meno erdvėse. Kviečiame pasigrožėti darbais iš arčiau ir susipažinti su bendradarbiavusiais menininkais:

Marytė Ruginienė– Rūbų dizainerė iš Kretingos : “Tapyba ant šilko mano hobis į kurį sudedu savo šilčiausias emocijas. Myliu ryškias spalvas ir jų teigiamą poveikį žmogui. Prieš metus kilo mintis derinti liną su tapytu šilku.Taip gimė lininių suknelių derintu su tapytu šilku kolekcija.”
IV Boutique: “ IV Boutique buvo įkurtas mano dukrytės garbei. Pirmosios mano gėlės žinoma puošė ją. Visai neseniai atradau šilkinę floristiką-somebaną. Tai labai daug laiko, krupštumo ir žinių, reikalaujanti meno šaka.”

Aušra Sedlevičiūtė – vienetinių, rankų darbo rankinių kūrėja, jaunosios kartos tekstilininkė ir kostiumų dizainerė, aktyviai dalyvaujanti miesto visuomeniniame gyvenime bei tekstilės meno lauke. Kurianti aksesuarus ne tik Lietuvos, bet ir Europos rinkoms, dalyvaujanti grupinėse parodose, tiek tėvynėje, tiek užsienyje. 2013 metais surengusi personalinę rankinių parodą „Juoda rankinė“. Šiandien, Aukso pjūvio galerijoje, pristato antrąją personalinę parodą „(PA) STEBĖJIMAI“. Viskas prasidėjo dar 2009 metais sudalyvavus parodoje „Transformacijos“ Kėdainiuose, Janinos Monkutės-Marks galerijoje. Visuomenei pristatytas darbas „Abi pusės – abi geros“ padėjo pagrindą dabartiniam kūrybiniam keliui. Paskatinta Jūratės Petruškevičienės tęsti kūrybą ir užimti savo vietą meniniame tekstilės lauke Aušra tebekuria rankines Šibori technika. Japonų kilmės tekstilės technika Lietuvoje nėra itin paplitusi ir dažniau naudojama medžiagos dažyme, nei faktūros konstrukcijoje. Daigstant, traukiant, sukant, rišant, spaudžiant- medžiagos reljefas keičiasi ir įgauna naujas erdvines formas, kurios pritaikomos funkcionaliems daiktams – rankinėms. Prisimintos jau senai pastebėtos, užfiksuotos, bet taip ir neišreikštos formos, spalvos, faktūros bei mintys. Keturios besikartojančios formos ir trys spalvos, alsuoja elegancija ir prabanga. Kiekviena rankomis sukurta faktūra, pritaikoma tam tikrai rankinės formai.

Monika Simanavičiūtė-  “Labai džiaugiausi, šiuo pasiūlymu ir galimybe apsilankyti mieste, kuriame dar neteko lankytis. Azartą ir intrigą kėlė dar ir tai, kad rinkosi keletas menininku iš skirtingų Lietuvos miestų, ir reikėjo sugebėti viską suderinti, sudėti į bendrą, gražią ir skoningą visumą. Mano darbų pasirinkimą lėmė, muziejaus klasikinis stilius. O skrybėlės ir skėčiai tai jau amžina klasika. Kad ji nebūtu per daug griežta, ją sušvelninau pasirinktom lauko gėlių kompozicijom. Visas šis kasikinis švelnumas puikiai derėjo su Marytės Ruginienės kurtomis suknelėmis, bei kitų menininkų darbais. Pačiai patinka ne tokia griežta klasika, todėl ir darbai buvo lengvi ir permatomi. Dėkoju už šią patirtį ir tikiuosi dar kartą apsilankyti Kėdainiuose.“

Lina Dulkienė – „Projektas Kėdainiuose man padovanojo labai daug spalvų, labai daug gerų emocijų ir žinoma malonaus nuovargio. Norėjau, kad mano rankų darbo papuošalai prisiderintų prie muziejaus spalvų, kad tiktų kiekvienai jį užsidėjusiai merginai, kad nuotraukos būtų kuo įvairesnės ir gražesnės ir kad šie mūsų kuriami projektai nesustotų, o testųsi ir pateiktų dar daugiau beprotiškai fantastiškų akimirkų“.

Lina Ramanauskaitė– plaukų priežiūros specialistė. „Spindintys plaukai tau“-Grožio meistrų klubo narė Peržiūrėti profilį . ” Grožis mane užburia. Visos pasaulio spalvos ir formos yra nuostabios, kai panaudojamos tinkamai. Man patinka tai atrasti ir pateikti vis kitaip.”

 


Plaukų stilistė: Lina Ramanauskaitė „Spindintys Plaukai Tau“
Floristė: Monika Simanavičiūtė  „Nerijanos Žiedas“
Fotografė: Lina Dulkienė
Rankų darbo papuošalų kūrėja: Lina Dulkienė

Rankinių kūrėja: Aušra Sedlevičiūtė

Suknelės: Marytė Ruginienė
Plaukų aksesuarai: IV Boutique
Fotosesijos vieta: Janinos Monkutės-Marks muziejus-galerija
Modeliai: Greta Petraitytė, Arina Stankevičiūtė, Viktorija Orlovaitė, Modesta Vargonaitė, Rasa B, Dieckmann, Silvija Samsonaitė, Evelina Vižin.

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *