Ko galime rasti kosmetikoje

Dalis to, ką užtepame ant odos, patenka giliau į mūsų organizmą. Tas pats ir su kosmetika – oda sulaiko pigmentus, tačiau kitos medžiagos skverbiasi į vidų. Taip pat reikėtų nepamiršti,kad visi dažai kaskart, pasidažant patenka ant mūsų akių paviršiaus, nors mes ne visuomet tai jaučiame.

* Bičių vaškas kosmetikoje- naudojamas kaip emulsiklis (medžiaga, jungianti aliejų ir vandenį) ir kaip drėgmės odoje “užrakintojas”. Tačiau netgi šis puikus natūralus komponentas (žymimas “beeswax” arba “Cera alba”) tinkamas ne visuomet. Kremuose, skirtuose riebiai arba mišriai odai bičių vaškas gali pridaryti nemažai bėdų – labai dažnai tokiai odai jis užkemša poras. Turint tokio tipo odą, kremų su bičių vašku reikėtų vengti. Tačiau šis vaškas puikiai tinka sausos odos kremuose, kūno kremuose, rankų kremuose, lūpų balzamuose ir panašiai. Vienintelis dalykas, kurį reikėtų atlikti kartą per savaitę, naudojant produktus su bičių vašku, yra odos šveitimas. Vertėtų rinktis gaminius, kuriuose naudojamas ekologiškas bičių vaškas.

* Kremai nuo raukšlių gali padėti panaikinti mažas raukšleles, kurios atsirado dėl odos sausumo. Su tuo puikiai kovoja natūralūs kremai, kurie neapkrauna odos naftos produktais (kas galų gale išsausina odą ir kremo reikia vis daugiau ir daugiau). Kaip veikia cheminiai kremai? Jų sudėtyje yra naftos produktų, iš kurių padaromos fibros – juostelės, prilimpančios prie odos ir ją ištempiančios. Dažnai naudojama tokia medžiaga kaip nailonas – ta pati, iš kurios gaminamos pėdkelnės. Tokiu būdu oda tiesiog ištempiama, o kai dienos bėgyje dėl veido judesių fibros plyšta, viskas grįžta į pradinį tašką. Mimikos raukšlės – išryškės su amžiumi, jeigu odai trūks drėgmės, tai atsitiks anksčiau, bet pagrindinis faktorius visgi yra veido raumenų darbas. Šias raukšles galima panaikinti tik botulino toksino (botokso) injekcijomis.Tačiau pasigirsta vis daugiau tyrimų išvadų, kad botulino toksinas sugeba “numigruoti” ir iki galvos smegenų. Šiek tiek gali padėti hiaulurono rūgšties, mezoterapijos procedūros, tačiau atliekant hiaulurono rūgšties injekciją į mimikos raukšlės vietą, greitu metu “užpildas” pasislinks žemiau arba aukščiau raukšlelės dėl nuolatinio raumens darbo. Labai svarbu ir sudėtis, dažniausiai šalia hiaulurono būna dar labai daug kenksmingų naftos produktų.

* Lanolinas kosmetikoje – riebalas, gaunamas iš avių vilnos apdorojimo. Pirmiausia- kuo arčiau odos yra nukerpama vilna, kas gyvūnui suteikia didelį skausmą, tuo daugiau iš jos išgaunama lanolino. Lanolinas kosmetikoje naudojamas kaip minkštiklis. nes jis yra daug pigesnis už kokybiškus ekologiškus aliejus. Gali sukelti alergijas, yra kamedogeniškas (kemša poras, sukelia spuogus), bet svarbiausia – lanoline ištirpsta visi chemikalai, kuriais purškiamos avys, pavyzdžiui, chemija, skirta apsaugoti avis nuo blusų ar kitų vabzdžių. Ši chemija ištirpsta riebaluose (lanoline) ir sėkmingai “pereina” į kosmetikos gaminį.

* Kosmetikoje esantys taurieji metalai arba brangakmeniai negerina kosmetikos poveikio. Žmogaus oda negali įsisavinti jokių tauriųjų metalų. Tas pats su perlais ar kitais brangakmeniais – sumalti perlai pagal cheminę sudėtį yra ne kas kitas, kaip kreida (tačiau “perlų pudra” skamba gražiau ir brangiau), o tokie dalykai, kaip kristalizuotas bio auksas, pasak chemikų išvis neegzistuoja gamtoje, kai kurių šampūnų gamintojų aktyviai peršamos priemonės su deimantais yra visiška apgaulė – jeigu šampūne būtų deimantinė pudra, po galvos plovimo nebeliktu ko plauti. Dar didesnė apgaulė yra, mineralų ekstraktai, iš mineralų ar akmenų neįmanoma išgauti jokio ekstrakto, kaip pavyzdžiui malachito, ametisto ekstraktas ir pan.

* Alkoholis kosmetikoje- naudojamas kaip pigus konservantas arba kaip pigaus emulsiklio (medžiagos, jungiančios aliejų ir vandenį) atmaina, šiuo atveju “cerearyl alcohol” arba “cetyl alcohol”. Kosmetikoje, ypač produktuose, kurie skirti būti ant odos ilgą laiką (pvz. kremuose) alkoholis yra itin kenksmingas: pažeidžia odos apsauginį sluoksnį, džiovina odą, sukelia įvairias alergines reakcijas – pažeidus apsauginį hidrolipidinį sluoksnį, oda tampa labai pažeidžiama įvairių infekcijų, daug greičiau sensta, o tokio kremo jai reikės vis daugiau ir daugiau. Negalima naudoti alkoholio turinčių priemonių ir riebiai odai – tokiu atveju oda išsausinama, ji praranda drėgmę (tampa riebia dehidratuota), o štai riebalinės liaukos gauna “signalą” dirbti dar intensyviau.

 

Draudžiama josburtai.lt svetainėje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, be josburtai.lt administracijos sutikimo. Gavus sutikimą, būtina nurodyti www.josburtai.lt kaip šaltinį.

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *