Rankų darbo muilas

Galima įsigyti jau pagaminto muilo, bet juk daug įdomiau yra, pasigaminti jo patiems. Mėgstamiausio kvapo, gražiausių spalvų, kad ne tik vonia, bet ir visi namai kvepėtu.

Gamybos procesas , labai įdomus: pora gabalėlių muilo, sauja žolelių, vaisių. Visa tai į puodą ir ant ugnies… Magiškas grožio ritualas o, dar palydėtas smagios nuotaikos, užteks pabandyti, kad suprastume, jog tokio muilo, kurį pasigaminsime patys, nerasime niekur.

Rankų darbo muilas gali būti skaidrus, baltas, spalvotas, šveičiamasis, drėkinamasis, kvepiantis žolelėmis ir net gydomasis. Tai ne tik grožis, bet ir nauda visam kūnui. Muilas su kadagio ir šaltalankio ekstraktais pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Geriau už bet kokį šveitiklį pravers muilas, kuriame persišviečia maltos figų sėklos, džiovintos kokosų drožlės, medaus koriai, aguonų grūdeliai, kavos tirščiai, avižų dribsniai ar jūros smėlis. Muilo gabalėlis su šiurkštesnėmis dalelytėmis nušveis kulnus, negyvąsias odos ląsteles pagerins kraujotaką, o jame įlydyta natūralaus pluošto „kempinė“ papildomai pamasažuos odą ir padės ją sustangrinti (ypač probleminėse vietose).

Muilo gamybai prireiks-  keleto gabalėlių pirktinio muilo – Nesiūlome virti muilo iš natrio šarmo. Tai kenksminga ir netgi pavojinga, todėl geriausia naudoti vaikišką muilą, kuriame mažiausiai chemijos, skaidrų arba baltą, glicerininį, rankdarbių parduotuvėse jau galima rasti specialios muilo bazės gamybai.

Taip pat prireiks-  aliejaus, žolelių, medaus, sulčių ir daržovių tyrės, patys pajusite, kaip naudinga praustis naminiu muilu. Be to, atsivers neribotos galimybės fantazijai…
tarkos – Pirktinio muilo gabalėliams sutarkuoti, galima ir tiesiog smulkiai supjaustyti.
emaliuoto ar stiklinio puodo – Galima muilą virti vandens vonelėje (kuomet į didesnį puodą su vandeniu įstatomas mažesnis puodas ) arba mikrobangų krosnelėje.                                      formų, kuriose stings muilo masė – Galima rinktis bet kokias formeles, tačiau labiausiai tinka silikoninės. Į jas rekomenduojama įkloti pagrindą, išteptą aliejumi, kad vėliau netektų vargti norint muiliuką iš formos iškrapštyti. Koks bus skystas pagrindas, priklauso tik nuo norų ir poreikių.

augalinio aliejaus – geriausia vynuogių kauliukų arba alyvuogių. Niekada nenaudokite saulėgrąžų aliejaus! Jei gaminamas muilas slysta iš rankų ir yra minkštas, vadinasi, buvo per daug vandens.

skysto pagrindo – vandens, žolelių nuoviro, pieno, sulų ir pan. Alergiškiems žmonėms tinka ryžių nuoviras (tereikia išvirti nedidelį kiekį ryžių vandenyje arba piene be druskos). Tokį nuovirą lengva padaryti ir su avižiniais dribsniais.
Išlydyti muilą galima, mikrobangų krosnelėje arba vandens vonelėje- kaitinant ant viryklės, kol muilas ištirps. Į ištirpusią muilo bazę supilami pageidaujami priedai: eteriniai aliejai, žolelės, gėlių žiedlapiai maistiniai ar specialus dažai, kurių galima įsigyti specializuotose parduotuvėse prekiaujančiose priemonėmis rankdarbiams. Patartina nepadauginti maistinių dažų, nes per didelis jų kiekis naudojant muilą gali dažyti rankas, muilinę ar kriauklę. Muilo bazė sumaišyta su jūsų pasirinktais priedais supilama į formeles ir įdedama į šaldymo kamerą maždaug valandai, kad sustingtų. Po to muilas atsargiai išimamas iš formelių ir džiovinamas kambaryje, kasdien apverčiant. Muilas kambaryje džiūsta nuo 2 iki 4 savaičių.

Gaivus muilas verdamas su rūgštynėmis ir levandų aliejumi. Šveičiamasis – iš grietinėlės, avižinių dribsnių ir vanilės švelniam aromatui suteikti. Anticeliulitinėmis savybėmis pasižymi muilas su citrinų tyre, kavos tirščiais, smulkintais abrikosų ar kitų vaisių kauliukais. Pėdoms tinka ąžuolo žievės nuoviro muilas su arbatmedžių aliejumi. Kiekvieną kartą galima keisti ingredientus ir gauti vis kitokio kvapo, spalvos ir formos muilą, bet kvapus patartina maišyti saikingai, nes didelė jų įvairovė viename muilo gabalėlyje gali erzinti Daug lengviau eksperimentuoti, kai lauke vasara ir pievose daugybė naudingų augalų. Muilą galima papuošti gėlių žiedlapiais, o gražią spalvą suteiks maistiniai arba specialūs dažai muilui, bet juk daug smagiau naudoti natūralias priemones.

Keli muilo receptai:

Ramunėlių muilas- 5 muilo gabalėlius, stiklinę ramunėlių nuoviro. Nuoviras gaminamas taip: šaukštelį džiovintų ramunėlių žiedų sumalame pavyzdžiui kavamale, užpilame stikline vandens ir paverdame. Ramunėlių nuovirui truputi atvėsus suberiame į jį sutarkuotą muilą ir maišome, kol masė taps vientisa. Tada įpilame stiklinę alyvuogių aliejaus ir viską greitai išmaišome. Galiausiai įpilame stiklinę šviežių daržovių arba vaisių sulčių, supylus sultis svarbiausia masės nelaikyti ant kaitros, kitaip žūva daug naudingų medžiagų. Nuimkime nuo ugnies ir viską permaišykime. Formeles būsimam muilui būkite pasiruošę iš anksto. Prieš supildami dar įlašinkime keletą lašelių mėgstamo eterinio aliejaus. Yra dar vienas puikus būdas pasigaminti ramunėlių aliejaus muilo gamybai. Ramunėlių žiedai sutrinami į miltelius ir užpilami aliejumi santykiu 1:1. Po trijų savaičių paruoštas aliejus kruopščiai išplakamas ir supilamas į indą verdant muilą.

Levandų ir avižinių dribsnių muilas- 200g muilo, 0,5 stiklinės avižinių dribsnių, 50g džiovintų levandų žiedų, kelių lašų eterinio citrinos arba tų pačių levandų aliejaus. Levandas užpilame verdančiu vandeniu ir paverdame 5 min, supilame perkoštą levandų nuovirą į muilą. Visa tai šildome vandens vonelėje iki virimo, kol muilas ištirps ir masė taps vientisa. Masę nuimame nuo ugnies, suberiame avižinius dribsnius, įlašiname aliejaus ir galime įberti šaukštelį sausų levandų žiedų. Viską gerai išmaišome ir išpilstome į formeles.

Stangrinantis, ypač problemines vietas- 500 g muilo, medaus 15 g, mėlynojo molio 15 g, sėlenų 11 g, jazminų eterinio aliejaus.

Avokadų aliejus yra praturtintas vitaminų A, B ir D ir lecitino. Puikiai tinka jautriai odai.

 Bičių vaškas suteikia muilui kietumo.

Kokosų aliejus muilui suteikia didesnį putojimą bei puikiai drėkiną odą.

Kakavos, taukmedžio sviestas minkština odą.

Palmių aliejus minkštiną odą ir suteikia jai švelnumo. Palmių branduolių aliejus suteikia muilui kietumo bei putojimo, greipfrutų eterinis aliejus padeda kovoti su nuovargiu ir suteikia energijos, tad puikiai tinka ryte ar dieną. Tuo tarpu arbatmedžių ar apelsino žiedų eterinis aliejus padeda įveikti nervinę įtampą, nemigą, tad muilas su šiais aliejais puikiai tinka atsipalaiduoti vakare.

Daugelio aliejų nerekomenduojama naudoti nėštumo metu.
Muiliuką geriausia naudoti-vienerius metus nuo pagaminimo.

Draudžiama josburtai.lt svetainėje paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur, be josburtai.lt administracijos sutikimo. Gavus sutikimą, būtina nurodyti www.josburtai.lt kaip šaltinį.

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *