Kvepalus gaminamės pačios

Kvepalai

Gal būt jau turite mėgstamus kvepalus, telieka susipažinti su jų sudėtimi, dažniausiai ji rašoma ant pakuotės, susirinkus tų kvapų aliejukus ir pridėjus trūkstamą natą kvepėsite tobulai. Tokius kvepalus galite pasigaminti iš natūralių eterinių aliejų, ne tik skaniai kvepėsite, bet ir pamaitinsite, sudrėkinsite odą.

Kūrimo procesas – turėkite po ranka kavos pupelių, jos atgaivins jūsų uoslę nuo susimaišiusių kvapų, pasirinkite natūralius eterinius aliejus, nuo 5 iki keliolikos ir įsigykite vadinamojo bazinio aliejaus. Tam puikiai tinka bekvapis simondsijų aliejus ( itin subtilus, todėl pagamintų kvepalų aromatas ilgai išlieka ant odos), švelnaus riešutų aromato- kokosų, migdolų ar abrikosų kauliukų aliejus. Sezamų ar alyvuogių aliejus puikiai tinka rytietiškam aromatui. Kvapiosios kompozicijos paprastai susideda iš trijų natų (viršutinės-galvos, vidurinės- širdies ir bazinės), todėl pagal jas reikėtų rinktis eterinius aliejus. Viršutinė nata – tai pirmasis įspūdis užuodus kvapą, kuris trunka mažiau nei minutę, kadangi pagrindinės uoslės aptinkamos sudedamosios dalys nėra pačios aitriausios.
Širdies nata – tai antras etapas, kurio metu vyksta cheminė reakcija tarp odos ir kvepalų.
Bazinė nata – paskutinis kvapo formavimosi etapas, kurio metu užuodžiamas tikrasis aromatas. Ties šia nata jaučiamos stipresnį kvapą turinčios aromatinės sudedamosios dalys. Tad elementaru: kuo stipriųjų aromatinių medžiagų kvepaluose daugiau, tuo jie aitresni, atitinkamai, kuo jų mažiau – tuo aromatas švelnesnis, lengvesnis.

Viršutinei natai tinka citrusiniai, bergamočių, bazilikų, pipirmėčių, čiobrelių eteriniai aliejai, vidurinei – gėlių (rožių, jazminų, kvapiųjų kanangų, levandų, ramunėlių, pelargonijų), cinamonų, muskatų, imbierinių citrinzolių, rozmarinų, bazinei- ąžuolų kerpių, santalų, vanilės, pačiulių, imbierų, eteriniai aliejai. Kvapui kurti pakaks 3-5 pasirinktų eterinių aliejų iš kiekvienos natos, bet gali prireikti ir keliolikos. 5ml bazinio aliejaus maišoma su 30-40 eterinių aliejų lašų. Trijų natų aromatai maišomi proporcijomis 1:2:3 (viena dalis bazinės, dvi dalys širdies ir trys dalys galvos natų), tačiau kvapus maišyti galima ir savo nuožiūra. Norimam kvapui išgauti, pirmiausia ant popierinių juostelių lašinkite bazinius aliejus ir kombinuokite juos skirtingomis proporcijomis tol, kol išgausite jums malonų kvapą , užsirašykite iš kurių aliejų ir kokio jų kiekio (lašelių) jį išgavote. Tą patį padarykite ir su pasirinktais eteriniais aliejais. Sumaišiusi bazę, lygiomis dalimis paskirstykite ją į atskirus indelius,labiausiai tinka keraminiai arba stikliniai, į kiekvieną lašinkite skirtingus vidurinės natos eterinius aliejus iki tol, kol pajusite norimą kvapą, į eterinių aliejų mišinį po šlakelį pradėkite maišyti bazinį aliejų. Jo pilkite tol, kol pajusite, kad kvapas tapo jums patinkančios koncentracijos. Pasigamintus aliejinius kvepalus supilkite į tamsaus stiklo buteliuką ir palikite bręsti. Skirtingi kvapai bręsta nuo mėnesio iki kelerių metų.Taigi tūrėkite kantrybės. Kokį kvapą pavyko sukurti, uoskite jau po savaitės, paskui kas kelias dienas, kol nebegalėsite jam atsispirti.

Jau pagamintus savo kvepalus, galite panaudoti ir spiritiniams kvepalams gaminti – 10-15 lašų sumaišykite su 10 ml 96% Stiprumo spiritu ir 10 ml distiliuoto vandens. Gerai suplakus palikite kvapą bręsti. Taip pat juos galite paversti “kietaisiais kvepalais” natūralų bičių vašką (geriausia, kad jis būtų specialiu būdu išvalytas, bekvapis) išlydikite karšto vandens vonelėje, tą patį padarykite su aliejumi (vaško kvepalams imkite 1 dalį, augalinio aliejaus 2 dalis), sumaišykite viską ir įpilkite savo pagamintus aliejinius kvepalus, supilkite viską į sandarius indelius, palikite,kad sukietėtų. Tokiais kvepalais geriausia patepti pulsuojančias kūno vietas, galima atsargiai perbraukti drabužius, aromatą įtin gerai saugos natūralių pluoštų audiniai.

Palikite komentarą
1 komentarai

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *