Laikysena

Taisyklinga laikysena- eisena

Tai tiesiok privalomas dalykas prisižiūrinčioms, elegantiškoms moterims, jokie rūbai ar dailios kūno linijos nepuoš susikuprinusio kūno. Grakšti ir lanksti laikysena, kardinaliai pakeičia asmenybę, suteikia pasitikėjimo savimi bei žavesio aplinkinių akims. Labai svarbus pirmas įspudis, prasideda būtent nuo laikysenos, juk ją pamatome pirmą, susitinkant žmogu ir jam dar beeinant arčiau.

Daugelį metų sedint ar vaikštant susikuprinus, netaisyklinga laikysena susiformuoja, kaip įprotis, kurį galima pakeisti, tačiau pradžioje nebus labai lengva, išsitiesus jausis diskomfortas ir didžiulis noras susigūžti, tai perėjus įpročiai greit pasikeis, taip pat ir jūsų laikysena bei pasitikėjimas savimi.

Pratimai laikysenos lavinimui, kuriuos galite atlikti tiesiok namuose:

– Padailinti laikysena, galima „nugaros koreguoklio“ pagalba, tai tarsi įtvaras nugarai, kurį galima įsigyti ortopedinių prekių parduotuvėse, pradžioje net jausis skausmas, bet rezultatas gan greitas ir efetyvus.

– Efektyvus yra ir gimnastikos kamuolys, jis ne tik padailins laikyseną, bet ir pastangrins kūną. Užtenka tiesiok sėdėti ant jo ištiesūs nugarą, vietoj kėdės prie kompiuterio ar žiūrint televizorių, jei kiek pajudėsite, tai ir kūno linijas padailinsite.

– Nuo pat vaikystės žinome puikų pratimą- vaikščiojimą po kambarį su kiek sunkesne knyga ant galvos, pratimas tikrai smagus ir efektyvus.

– Išsitieskite, kūno svorį tolygiai paskirstykite per visą pėdą, kelius ištieskite, bet neįtempkite, įtraukite pilvą, atloškite ir atpalaiduokite pečius. Galvą ir smakrą laikykite tiesiai. Galvą tarsi patempkite aukštyn, iškart pajusite, kaip lengva nugarai, kaip visas kūnas išsitiesia. Kartokite šį pratimą kelis kartus per dieną.

– Gulėdama ant grindų, vieną koją ištieskite, o kitą sulenkite, apkabinkite abiem rankomis ir spauskite kuo arčiau krūtinės. Paskui lėtai ištieskite sulenktą koją, nuleiskite ant grindų ir lenkite kitą koją. Kartokite pratimą bent po 10 kartų kiekviena koja.

– Atsiklaupkite, rankomis įsiremkite į grindis ir kaip katė išrieskite nugarą. Pratimą neskubėdama pakartokite kelis kartus. Beje, šis pratimas ypač veiksmingas rytą, kai per naktį pailsėję nugaros raumenys būna labiausiai atsipalaidavę.

– Vaikščiodama išsitieskite, kilstelėkite smakrą. Įsitikinkite, kad žingsniuojate pilna pėda – nuo kulnų iki pirštų galiukų. Tik taip dirbs visi raumenys: blauzdų, šlaunų, sėdmenų. Pernelyg nesiūbuokite klubais, reikėtų pasistengti juos išlaikyti vienoje pozicijoje, tai padės sustiprinti ir sėdmenų, ir pilvo raumenis. Rankos irgi turėtų dirbti vaikščiojimo metu. Svarbu ir susirasti savo vaikščiojimo tempą, nepersitempkite ir nepersistenkite.

Stenkitės išlaikyti atstumą tarp pečių linijos ir ausų spenelių, t. y. ne susigūžkite, o išsitieskite. Taip padėsite savo stuburui, sumažinsite skausmus, atrodysite lieknesnė ir aukštesnė. Beje, tai puiki mankšta visą dieną dirbant su kompiuteriu.

Beje ir avalynė gali labai įtakoti jūsų eiseną, jeigu sudėtinga grakščiai vaikščioti su aukštakulniais, verčiau rinkitės batelius su storesniu kulnu, ar platforma, pasivaikščiokite su aukštakulniais namuose, kad priprastumėte, jokiais būdais neleiskite niekam jūsų matyti „tarsi klumpančios nuo skausmo“ , taip aukštakulniai jūsų tikrai nepapuoš.