Kiekviena veikla atliekama su atsidavimu, gerais ketinimais, rupestingai ir organizuotai, gali buti vadinama jogos forma. Atliekant formalius pratimus lavinamas dėmesingumas, sąmoningumas ir aktyvumas.
Savo kasdienybėje susiduriame su tiek daug įvairiausios informacijos, kad nesunku pasimesti. Svarbu suprasti, kam viso to reikia.
Pradėjus lavinti savo kūną, lengva pasiekti sielos ramybę, tam puikiai tinka jogos pratimai, fitnesas ar bėgiojimas. Svarbiausia nuoseklus, visapusiškas savęs ugdymas. Taip pat labai svarbu pažaboti egoizmą, pykti, priklausomybes, tinginystę, aplaidumą, gobšumą, savanaudiškumą, bus lengviau rūpintis savimi ir aplinka.
Šiais laikais ne daug kas turi laiko skaityti daugybę literatūros, domėtis jogos ar kitokiomis filosofijomis, informacijos yra be galo daug, tačiau užtenka fizinius pratimus pritaikyti sau, o juos darant lavinti gebėjimą sukoncentruoti mintis, užgrūdinti valią.
Taip galima visiškai pakeisti gyvenimo būdą, mitybą, pradėjus sportuoti, kūnas nebegalės be fizinio krūvio, pasikeis bendra savijauta, požiūris į aplinką ir mąstymas. Atsiras daug daugiau energijos, reikalingiems dalykams.
– Finis krūvis- Sportas, lėtai ir sąmoningai atliekami fiziniai pratimai, palaiko organizmo tonusą, tarsi sutepa sąnarius, raumenis, raiščius, sausgysles, pagerina kraujo apytaką ir lankstumą, ne tik naudingi fiziškai, bet ir pratina protą susikoncentruoti.
Tinkami pratimai, ypač jogos, naudingi stuburui, nervų sistemos centrui, leidžia išlaikyti stuburą lankstų ir stiprų, dėl to pagerėja kraujo apytaka, nervai yra aprūpinami maisto medžiagomis bei deguonimi. Atliekant įvairius judesius masažuojami ir stimuliuojami vidaus organai, endokrininė sistema (liaukos ir hormonai). Dėl to jie ima geriau funkcionuoti. Jogos pozos, laikomos giliai kvėpuojant, atsipalaidavus ir susikaupus, padeda ugdyti proto kontrolę.
Kvėpavimas- Tai tikras atradimas, jeigu anksčiau, į jį nebuvo kreipiama dėmesio. Kvėpavimo dėka, galima ne tik suvaldyti savo mintis ir emocijas, bet ir gauti daugiau energijos, nei iš kavos puodelio.
Gilus ir ritmingas kvėpavimas gali, sumažinti toksinų kiekis kraujyje, iš kūno pašalinti nereikalinga įtampa, nuraminti mintis, padėti susikoncentruoti. Kvėpuojant paviršutiniškai, per mažai išplėčiant krūtinės ląstą, organizmas nepakankamai aprūpinamas deguonimi. Tai netgi įtakoja laikysena, tai pat gali pasireikšti nugaros, sprando skausmai, energijos stygius.
Sąmonė- Nebūtina užsiimti meditacija, kad sąmonė būtų aštri. Nėra jokių stebuklų tame, kad aplinkybės susiklosto palankiai, aiškiau mąstant keičiasi ir žmogaus poelgiai bei aplinkos suvokimas, tai keičia ir besiklostančias aplinkybes.
Sąmonei būtina kartais atsipalaiduoti. Maistas, darbas ar pramogos nepadeda atsipalaiduoti. Taip bandant pailsėti, tik išeikvojama daug energijos, o pasidavę blogai nuotaikai ar pykčiui, akimirksniu išnaudojame visą organizmo energiją. Išmokus atsipalaiduoti, išsikrauti, senas mintis gali užimti naujos.
Todėl labai svarbu mokėti susikoncentruoti, fizinis krūvis padeda lavinti ištvermę ir blaivų protą. Protas yra sutelktas į vieną objektą. Proto gebėjimas susikoncentruoti nėra kažkas ypatinga, jis yra įgimtas visiems.
Protu patiriamas laimės jausmas yra laikinas ir ribotas, tokie dalykai, kaip šokoladas ar cigaretė, veikia trumpai ir žalingai. Norėdami pasiekti ilgalaikės laimės ir visiškos ramybės būseną, pirmiausia turime išmokti nuraminti protą, jį sutelkti ir, pagaliau, peržengti jo ribas. Tuomet lengva netgi atsikratyti priklausomybių.
Laikas iš tiesų yra iliuzija, nes praeitis ir ateitis neegzistuoja dabartyje, o dabarties mes negalime suvokti, nes ji yra nepamatuojamai maža ir nuolatos kintanti. Mes gyvename iliuzijoje.
Lavinant sąmonę, visi šie apribojimai yra peržengiami. Ištrunkama iš praeities ir ateities, ateina suvokimas apie Dabartį. Tokią būseną įmanoma pasiekti tik nuraminus savo protą. Ęsant ramiai nervų sistemai, organizmai visiškai kitaip funkcionuoja , tiek kūnas, tiek protas. Lengva suvokti, kaip pasikeičia kasdienybė, laiku einant miegoti ir mėgaujantis ankstyvu rytu. Teigiamos mintys sąlygoja teigiamus pokyčius mūsų ląstelėse.
Mityba- Pradėjus suprasti savo kūna, lengviau išmokti ragauti, valgyti tai, kas naudinga, jausti skonį ir mėgautis. Svarbiausia gerti daug vandens, labai naudingos įvairiausių skonių žolelių arbatos, žinoma be cukraus.
Geriant pakankamai vandens, ne mažiau, kaip du litrus per dieną, praktiškai neįmanoma bus prisikimšti maisto pertekliaus.
Tinkama mityba ir pakankamas kiekis vandens, suteikia kūnui energijos, aprūpina kūno ląsteles visomis būtinomis medžiagomis. Maistą perdirbant, rafinuojant ir per ilgai termiškai apdorojant, netenkama daugelio maistinių savybių. Maisto kokybė yra daug svarbiau už kiekybę. Labai svarbi taisyklė- „valgi, kad gyventi, o ne gyventi, kad valgyti“.
Atradus vidinį ryšį su savimi, gyvenimas tampa prasmingas ir visavertis.