Geriausios priemonės gražioms akims

Turbūt visi žino, kad Agurkų griežinėliai puikiai drėkina ir atgaivina akis. Palaikyta šaldytuve agurką supjaustykite griežinėliais ir dėkite ant akių 10–15 min.

Paakiai

Paakių oda labai plonytė, vos 0,1–0,5 mm (maždaug 3 – 4 kartus plonesnė nei kitų kūno dalių). Joje mažai riebalų liaukų, dėl to paakių oda neelastinga, linkusi sausėti, nepakenčia nuovargio, deguonies stygiaus ir streso.

Vienas paprasčiausių būdų išvengti patinusių paakių – vartoti kuo mažiau druskos ir sūrių patiekalų. Įpač prieš miega.

Paakiams itin tinkami kremai su antioksidantais ir kofeinu, kurie sumažina patinimą ir jautriai paakių odai neleidžia raukšlėtis. Tačiau galima pasitelkti ir alternatyvias priemones, pavyzdžiui, ramunėlių ar juodosios ir žaliosios arbatos maišelius, kurių sudėtyje taip pat yra kofeino ir antioksidantų, be to, puikiai ramina. Įdėkite kelis arbatos maišelius į karštą vandenį, po poros minučių išimkite, atvėsinkite, dėkite ant akių ir laikykit apie 10 minučių. Beje, puikiai atgaivina ne tik arbatos maišeliai, bet ir arbatos arba kavos ledukai. Tereikia stirpią arbatą arba kavą sušaldyti kubeliais. Prireikus bet kada galėsite jais atgaivinti patinusius paakius.

Dar vienas puikus būdas paakiams atgaivinti – žalių bulvių griežinėliai. Manoma, kad jos turi raminamųjų ir uždegimą gydančių savybių. Atvėsinkite bulvę ir supjaustykite smulkiais griežinėliais. Dėkite ją ant akių ir palaikykite 5 minutes, paskui pakeiskite bulvių griežinėlius naujais ir dar šiek tiek palaikykite.

Kai akys degte dega, peršti ar yra paraudusios, labai greitai gali padėti… šalti šaukštai. Jie, priglausti prie akių išlenkta puse, padeda susiaurinti išsiplėtusias kraujagysles, pašalinti paraudimus ir patinimus. Tereikia juos šiek tiek palaikyti šaldytuve. Tik prieš dėdamos įsitikinkite, kad jie ne per šalti.

Ledukais su vaistažolių ištraukomis

Rytą švelniai nuprauskite veidą šaltu vandeniu ir patrinkite iš vakaro paruoštais ledukais su vaistažolių ištraukomis. Paakių odą puikiai ramina ramunėlės ir mėtos, žalioji arbata. Joje esantis kofeinas tonizuoja paakių kraujagysles, gerina odos tonusą.

Paakių odą galite palepinti specialiomis procedūromis, kurios atliekamos grožio centruose ir kosmetikos salonuose.

Ramūnėlių ištrauka

Jautrią paakių odą ramina, raukšleles lygina ir maišelius po akimis mažina ramunėlių ištraukos kompresai. Ją pasigaminti labai paprasta: šaukštą ramunėlių žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite, 10–15 minučių, kol pritrauks, nukoškite. Ištrauka sudrėkinkite vatos skritulėlius ir 15 minučių uždėkite ant akių vokų arba šaldykite ledukuose.

Kaukė iš petražolių lapelių

Padeda atsikratyti maišelių po akimis – nuplautus šviežius lapelius susmulkinkite, uždėkite ant paakių odos, uždenkite vatos skritulėliais ir po 15 min. nuplaukite.

Paakiams šviesinti

Balinanti žalios bulvės ir agurko kaukė- supjaustykite žalias bulves ir agurką griežinėliais ir apdėkite paakius. Laikykite apie 10 minčių. Agurkų ir bulvių sultyse yra odą šviesinančio fermento.

Gerkite daugiau vandens. Jeigu kasdien profilaktiškai gersite reikiamą kiekį vandens, jūsų akys bus šviesios ir spindinčios, atrodysite gražesnė ir žvalesnė. Patariama per parą išgerti bent du litrus vandens.