Žalieji kokteiliai

Žalieji kokteiliai taip vadinami, ne dėl savo spalvos, bet dėl natūralios sudėties. Jų spalva priklausomai nuo ingredientu, gali būti ir raudona ir oranžinė. Jie yra puiki organizmo valymo priemonė. Nuostabiai pakeičia nereikalingus užkandžius. Dažnai geriant žaliuosius kokteilius, gražėja oda, pagerėja virškinimas, mažėja nereikalingos kūno apimtys, gerėja bendra organizmo savijauta ir nuotaika, jie suteikia labai daug energijos, iš organizmo pašalinami nereikalingi skysčiai, druskų perteklius, teigiamai veikiamos kepenys.
Priešingai nei sultys, žali kokteiliai yra pilnavertis maistas, nes juose yra skaidulų (fiber), kurios yra labai svarbios toksinų šalinimo procese. Skaidulos – lyg kempinės, sunkia kenksmingas medžiagas iš organizmo.
Žalieji kokteiliai labai lengvai virškinami. Gerai išplaktame kokteilyje žalių lapų ir vaisių ląstelės yra puikiai suskaidomos, dėl to organizmas gali lengviau įsisavinti maistingąsias medžiagas, jos pradedamos absorbuoti jau burnoje.
Žaliuosiuose kokteiliuose gausu chlorofilo, chlorofilo molekulė (arba kitaip, žalias pigmentas) yra labai panaši į žmogaus kraujo hemoglobino molekulę. Taigi organizmas šią medžiagą labai lengvai įsisavina.

Šiltuoju metų laiku, kokteilius galima papildyti įvairesniais, laukiniais žalumynais, kiaulpienėm, dobilais, dilgelėm, gysločiais, žemuogėm, garstyčiom, rūgštynėm, žliūgėm, rožėm, jaunais liepų lapais ir daugeliu kitų, svarbu juos rinkti ekologiškoje aplinkoje, ne prie kelių, kuriais važiuoja mašinos. Rinkdami laukinius augalus, prieš tai pasidomėkite ar jų žiedai bei lapai nėra nuodingi. Žaliesiems gėrimams tinka ir gerai pažystamos prieskoninės žolelės: kalendros, bazilikai, melisos, mėtos, krapai, petražolės, pankoliai, pipirmėtės, šaltmėtės. Į kokteilius galite maišyti ir įvairias vaistažoles: alavijų lapus, asiūklius, ginkmedžius, medetkų žiedus ir lapus. Jei jaučiatės apsirgę ar tiesiok norėtumėte aštresnių skonių, galite kokteilius maišyti su česnaku, imbieru, medum, svarbu nepadauginti, tokiems kokteiliams puikiai tinka pomidorų pagrindas (nuo parduotuvinių pomidorų odelę geriausia nulupti). Puikus kokteilių ingredientas Kviečių želmenys, jų sultyse ne tik gausu vitaminų ir mineralų – jos valo kraują, padeda kepenims, pašalina iš organizmo toksinus.

Kokteiliai gaminami labai paprastai ir greitai, tereikia smuklintuvo (Blenderio) ir mėgiamų vaisių ar daržovių bei vandens. Geriausia rinktis, ne daugiau, kaip 3 ingredientus,o efektyviausiems kokteiliams parenkami vienos spalvos vaisiai ar dzaržovės. Nepadauginę ingredientų neturėtumėte suklysti su naujais skoniais. Jei jūsų gėrimas bus neskanus, galiausiai nuo jo atsiribosite vis daugiau ir daugiau. Svarbu, kad jums patiktų skonis ir keltų teigiamas emocijas.

Krakmolingos daržovės, tokios kaip morkos, kopūstai, moliūgai ir kt. kartu su vaisiais, gali sukelti pilvo pūtimą.
Beveik visos žaliosios daržovės turi mažus kiekius alkaloidų. Nedideli alkaloidų kiekiai jums nepakenks, netgi atvirkščiai – sustiprins imuninę sistemą. Tačiau jei vartosite lapinius kopūstus arba špinatus, arba bet kokią kitą žaliąją daržovę daug savaičių iš eilės, jos nepakeisdami, galiausiai to paties tipo alkaloidai gali pradėti kauptis jūsų organizme bei sukelti nereikalingų apsinuodijimo simptomų. Vaisiams tai nebūdinga.
Alkaloidai saugo daržoves, kad gyvūnai neišnaikintų kokios nors rūšies augalų- paėdę vieno augalo lapų ir pajutę alkaloidų poveikį, jie pradeda ieškoti kitų augalų.
Taigi, jei jūs kelis mėnesius gersite vien tik špinatus, želmenis ar kitą žalią augalą ar daržovę, jūsų organizme prisikaups tos pačios rūšies alkaloidų ir jūs tiesiog apsinuodysite.
Galima vartoti kelių rūšių žalumynus, pavyzdžiui- po vieną kiekvienai savaitės dienai. Neapsiribokite populiariausiais- špinatais ar kopūstų lapais. Juk mūsų darže, parduotuvėje ar turgeliuose galime atrasti daugybę kitų augalų, tokių kaip burokų, agurkų, moliūgų, ropių, vynuogių, morkų ridikų lapai, salotos, salierai, kininiai kopūstai ir t.t.

Per parą patartina suvartoti apie 3 stiklines trintų kokteilių.
Jei skonis pasirodo per kartus, žaliuosius kokteilius galite gardinti razinomis, datulėmis ar džiovintomis slyvomis. Patartina taip skaninti kokteilius pradedantiems arba vaikams.
Kokteilius geriausia gerti ką tik sutrintus, bet jei norite, galima laikyti juos šaldytuve iki 3 parų.

Žaliesiems kokteiliams puikiai tinka tokie ingredientai, kaip:
Ananasas, jame ęsančios biologiškai aktyvios medžiagos, stimuliuoja virškinimą, lieknina, jaunina organizmą. Ananasas didina serotino kiekį kraujyje, kuris slopina alkį, taip pat šalina nereikalingus skysčius iš organizmo. Kokteilius su ananasais verta išbandyti kiekvienam lieknėjančiam.

Agurkai ir salierai veikia kaip šlapimą varančios medžiagos, todėl iš inkstų pašalina nereikalingus susikaupusius skysčius, o citrinos sultyse gausu vitamino C, kuris veiksmingas ne tik organizmui, bet ir odai.

Artišokuose gausu antioksidantų, kovojančių su laisvaisiais radikalais. Be to, šios daržovės teigiamai veikia kepenis ir mažina cholesterolio bei cukraus kiekį kraujyje, greitina virškinimą, pašalina iš organizmo toksinus ir nuodingas medžiagas, saugo nuo uždegiminių procesų, padeda išvengti migrenos skausmų. O svarbiausia – šios daržovės, net suvalgius riebesnio maisto, greitina medžiagų apykaitą.

Avokadai padeda reguliuoti svorį ir cukraus kiekį kraujyje, ilgam numalšina alkį, o tai yra puikus būdas išsaugoti dailias kūno formas. Taip pat šie vaisiai valo kepenis, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Brokoliai, juose yra didelis kiekis baltymo-tai labai naudinga vegetarams. Be to brokolis gerai pakeičia mėsą. Juose gausu vitamino C, kuris skaistina odą. Taip pat šios daržovės pašalina iš organizmo šlakus, negyvas ląsteles, sunkiuosius metalus ir mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

Burokai, juos skaniau gerti su obuoliais ar citrinų sultimis.

Žalioji paprika- joje yra B grupės vitaminų, kurie padeda kovoti su stresu, ramina, gerina atmintį.

Papajos vaisiai laikomi dietiniu produktu, kuris gerina virškinimą ir net kovoja prieš opas. Taip pat jis mažai kaloringas ir malonaus skonio.

Persikas turi kalio, fosforo, geležies, vario, cinko, seleno ir magnio.

Morkose yra beta – karotino, kuris gerina plaučių veiklą, ir be galo naudingas akims. Vitaminai, esantys morkose, geriausiai įsisavinami su aliejumi.

Apelsinuose yra vitaminų A, B1, B2, PP ir mikroelementų magnio, fosforo, geležies, natrio, kalio, kalcio. Bet jo pagrindinė jėga – vitaminas C. Apelsinai naudingi virškinimui, endokrininei sistemai, širdies-kraujagyslių, nervų sistemoms. Jie nuramina, veikia atpalaiduojančiai.

Citrinoje gausu ne tik vitamino C, bet ir medžiagų, kurios padeda atsikratyti riebalų pertekliaus, gerina virškinimą, greitina medžiagų apykaitą, malšina alkį ir stiprina imuninę sistemą. Vartodami citriną, sumažinsite organizme besikaupiančių šlakų, toksinų, sureguliuosite cukraus kiekį kraujyje.

Česnakai ir svogūnai kovoja su mikrobais. Jie turi flavonoidų, kurie teigiamai veikia kepenis. Be to, tiek česnakas, tiek svogūnas saugo nuo bakterijų, malšina uždegimo požymius.

Pirmam kokteiliui verta rinktis, špinatus su kiviu, bananu, galima pasaldinti braškėmis ar apelsinu, be galo skanu.

Straipsnio autorius: www.grozisarmada.lt

 

Palikite komentarą
1 komentarai

Komentaras:

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *